Endüstriyel Otomasyon Malzemeleri Satışı, PLC,MCC,ADP,KOMPANZASYON Panosu İmalatı, Bakım ve Onarım, Montaj ve Devreye Alma; PLC & DCS & RTU & SIMOTION Sistemi Konfigürasyon ve Programlama, SCADA Sistemi Konfigürasyon ve Programlama hizmetlerini sunmaktayız.

P&ID Fizibilite,
Elektrik / Sinyal Detay Projelendirme,
PLC / DCS, SCADA Programlama,
Hareket Kontrol Sistemleri-SIMOTION Uygulamaları,
Uzaktan Veri İzleme ve Kontol Sistemleri-RTU ve Telemetri Uygulamaları,
Anahtar Teslimi Komple Elektrik-Otomasyon Taahhütleri,
Enstrüman Tedarik, Montaj Devreye Alma, 
PLC Panoları İmalat,  Test ve Devreye Alma,
MCC ve Güç Panoları Tasarım, Projelendirme ve İmalatı,
AG ve Kompanzasyon Panoları İmalatı
Sahada Komple Montaj ve Kablolama,
Test ve Devreye Alma,
Siemens S5-S7 Modernizajyonu,
Endüstri 4.0 uygulamaları
Teknik Destek ve Eğitim.

Proje Fizibilitesi

Mevcut proje yada yapılması planlanan proje kapsamında sayısal verilerin incelenmesi, teknik analizlerin ve saha incelemelerin yapılması sonucunda optimum çözümü sağlayacak ekipman seçimleri yapılarak fizibilite raporu hazırlanır. Bu kapsamında ; proje maliyeti ,üretim kapasitesi,iş gücü,ekipman tedariki ve proje teslim süresi belirlenerek fizibilite raporu müşteriye sunulur.

Tasarım ve Projelendirme

Fizibilitesi yapılan projeler detay projelerinin çizilmesi ve gereken ekipmanların tedariği için proje bölümüne yönlendirilir. Bu bölümde üretim öncesi projelendirme yapıldığı gibi, projelerin pano montaj ve kablolama işleri bittikten sonra projede oluşmuş olabilecek değişikliklerin projelere işlenmesi ve yapılan işin projeye uygunluğu sağlanır.

Montaj & Devreye Alma

Üretimi tamamlanan projelerin saha sevkleri bittikten sonra montaj ve kablolama ekibi devreye girerek belirlenen süre içerisinde işlerini tamamlayarak devreye alımdan sorumlu mühendis veya mühendislere teslim ederler. Devreye alım ve kontrol yapılarak sistem müşterilere teslim edilir.İmalat
Projelendirme safhası bittikten sonra projeler imalat için mekanik ve elektrik olmak üzere gereken ekiplere yönlendirilir. Projelere uygun olarak üretimler tamamlanır.

Servis & Bakım
Devreye alınan sistemler yapılan sözleşmelerin gerektirdiği süre kapsamında firma garantisi altındadır. Devreye alımdan sonra oluşan arızalar veya sistem için gerekli bakımlar bu süre içerisinde ücretsiz tamamlanır.

Eğitim
Devreye alınan sistemin nasıl çalıştırılacağı nelere dikkat edilmesi gerektiği firmanın belirlediği kişilere devreye alma personeli tarafından anlatılır. Projeler ve eğitim dökümanları teslim edilir.


Yedek Parça Temini
Devreye alımını gerçekleştirdiğimiz sistemlerinde kullanmış olduğumuz ürünlerin kullanım  süresi, üründen yada kullanımdan kaynaklanacak sorunlar karşısında üretim kayıplarının yaşanmaması için yedek parça listesi ve temini firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. 

Ar-Ge Çalışması
Ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi, Maliyet düşürücü ve standart yükseltici yeni tekniklerin geliştirilmesi, Yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi ve üretim kapasitesinin artırılması.

S5-S7 Revizyonları
Ülkemizde hala hazırda çeşitli sektörlerde uzun yıllardır kullanılmakta olan SIEMENS S5 PLC tabanlı sistemler mevcuttur. Bunların büyük bir bölümü mekanik problemleri olmamasına rağmen otomasyon sistemlerinin eskimesinden yada mevcut duruma yeni sistemler eklenmesine olanak tanımadığından   dolayı üretimde problemlere neden olmaktadır. Mevcut sistemde bulunan PLC ve kartların üretilmiyor olması PLC  veya herhangi bir kartta oluşabilecek problemden dolayı arızalı ürünün uzun sürede temin edilmesi, maliyetin yüksek olması ve bu süreç zarfında yaşanan üretim kayıpları firmaları zor durumda bırakmaktadır. Firmamız bu tip sistemlerin yenilenmesini ve yedek parça temininde sıkıntıları ortadan kaldıracak SIEMENS S5- S7 dönüşümleri yapmaktadır.

info@cssmuhendislik.com
Tel: (+90) 212 - 509 29 74   Fax: (+90) 212 - 509 29 76
Atatürk Mah. Adnan Menderes Cad. No:15/78    Esenyurt/İSTANBUL
ANASAYFA       KURUMSAL      HİZMETLER        SEKTÖREL ÇÖZÜMLER       ÜRÜNLER        PROJELER        İLETİŞİM